greekenglishrss feedfacebooktwitter

fiba europe

ΓΥΝΑΙΚΕΣ U18

11 Μαρτίου 2017

Νίκη (47-38) για τις Νεάνιδες επί της Αναγέννησης

2017-u18-6

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ

Δύσκολη νίκη (47-38) πέτυχε η ομάδα των Νεανίδων μας το απόγευμα του Σαββάτου 11/3/2017 απέναντι στην Αναγέννηση Γερμασόγειας. Η ομάδα αγωνίστηκε με απουσίες σε ένα πολύ σκληρό ματς στο οποίο όμως κατάφερε και πήρε τη νίκη.

Όλα τα δεκάλεπτα ήταν πολύ κοντά με την ομάδα μας να κερδίζει στις λεπτομέρειες τα τρία από τα τέσσερα και ταυτόχρονα και το αγώνα.

Η ομάδα μας παραμένει στην τρίτη θέση της βαθμολογίας και το επόμενο ματς στη Λάρνακα απέναντι στον Ζήνωνα είναι το τελευταίο για την κανονική διάρκεια αλλά ταυτόχρονα είναι και αδιάφορο βαθμολογικά.

Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια για την προσπάθεια. Συνεχίζουμε την προσπάθεια!

Περίοδοι: 12-8, 24-22 (12-14), 38-32 (14-10), 47-38 (9-6)

ΕΘΑ (Παντελής Σπηλιάς): Θεοδοσίου 4, Χριστοφόρου 2, Κυπριανού Α 8, Κινάνη 10, Παπαγιάννη 13, Πασχαλίδου 8, Χατζηπιερή, Χανδριώτη, Παπαδοπούλου 2.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U18 2016-2017

Α' ΦΑΣΗ - Β' ΟΜΙΛΟΣ

ΕΘΑ ΕΓΚΩΜΗΣ
ΑΠΟΕΛ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ
YOUTH STARS
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΓΡΟΥ
ΕΝΑΔ

ΑΓΩΝΕΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ

Προημιτελικά (22/12/16)
ΖΗΝΩΝΑΣ - ΕΘΑ (52-53) yes


Ημιτελικά
Α.Ο.ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ - ΕΘΑ (33-56) yes


ΤΕΛΙΚΟΣ
ΕΝΑΔ - ΕΘΑ (43-47) yes

ΑΓΩΝΕΣ ΕΠΙΛΕΚΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

1η Αγωνιστική (7/1/17)
ΕΘΑ - ΖΗΝΩΝΑΣ (47-41) yes


2η Αγωνιστική (14/1/17)
ΕΘΑ - Α.Ο.ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ (58-47) yes


3η Αγωνιστική (21/1/17)
ΑΠΟΠ - ΕΘΑ (58-41)


4η Αγωνιστική (28/1/17)
ΕΘΑ - ΕΝΑΔ (29-50)


5η Αγωνιστική (4/2/17)
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - ΕΘΑ (39-52) yes


6η Αγωνιστική (11/2/17)
Α.Ο.ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ - ΕΘΑ (34-68) yes


7η Αγωνιστική (22/2/17)
ΕΘΑ - ΑΠΟΠ (51-45) yes


8η Αγωνιστική (4/3/17)
ΕΝΑΔ - ΕΘΑ (48-38)


9η Αγωνιστική (11/3/17)
ΕΘΑ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (47-38) yes


10η Αγωνιστική (18/3/17)
ΖΗΝΩΝΑΣ - ΕΘΑ (60-46)


Ημιτελική Φάση - 1ος Αγώνας (8/4/17)
ΑΠΟΠ - ΕΘΑ (52-36)


Ημιτελική Φάση - 2ος Αγώνας (12/4/17)
ΕΘΑ - ΑΠΟΠ (43-45)

ΑΓΩΝΕΣ Α' ΦΑΣΗΣ (8-2)

1η Αγωνιστική (8/10/16)

ΕΘΑ - YOUTH STARS (65-26) yes


2η Αγωνιστική (15/10/16)

ΕΝΑΔ - ΕΘΑ (72-41)


3η Αγωνιστική (22/10/16)

ΕΘΑ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΓΡΟΥ (20-0) yes


4η Αγωνιστική (29/10/16)

ΕΘΑ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ (20-0) yes


5η Αγωνιστική (5/11/16)

ΑΠΟΕΛ - ΕΘΑ (35-62) yes


6η Αγωνιστική (12/11/16)

ΕΘΑ - ΕΝΑΔ (27-56)


7η Αγωνιστική (19/11/16)

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΓΡΟΥ - ΕΘΑ (0-20) yes


8η Αγωνιστική (3/12/16)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ - ΕΘΑ (0-20) yes


9η Αγωνιστική (10/12/16)

ΕΘΑ - ΑΠΟΕΛ (55-30) yes


10η Αγωνιστική (17/12/16)

YOUTH STARS - ΕΘΑ (40-53) yes

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ

U10
ΑΓΟΡΙΑ & ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΚΑΤΩ ΤΩΝ 10 ΕΤΩΝ

ΔΕΥΤΕΡΑ 17:30 - 18:30
(ΓΥΜ. ΕΓΚΩΜΗΣ)
ΤΡΙΤΗ 16:00 - 17:00
(ΓΥΜ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ)
ΠΕΜΠΤΗ 16:00 - 17:00
(ΓΥΜ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ)

U12
ΑΓΟΡΙΑ & ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΚΑΤΩ ΤΩΝ 12 ΕΤΩΝ

ΤΡΙΤΗ 15:00 - 16:00
(ΓΥΜ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ)
ΤΕΤΑΡΤΗ 17:30 - 18:30
(ΓΥΜ. ΕΓΚΩΜΗΣ)
ΠΕΜΠΤΗ 15:00 - 16:00
(ΓΥΜ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17:30 - 18:30
(ΓΥΜ. ΕΓΚΩΜΗΣ)

top