greekenglishrss feedfacebooktwitter

fiba europe

ΓΥΝΑΙΚΕΣ U18

04 Φεβρουαρίου 2017

Νίκη (39-52) για τις Νεάνιδες στη Λεμεσό επί της Αναγέννησης

2017-u18-2

ΑΝΕΤΟ ΔΙΠΛΟ ΣΤΗ ΛΕΜΕΣΟ

Επιστροφή στις νίκες για τις Νεάνιδες μας το απόγευμα του Σαββάτου 4/2/2017. Τα κορίτσια μας επικράτησαν στη Λεμεσό με 39-52 της Αναγέννησης Γερμασόγειας σε ένα πολύ δυνατό ματς που κρίθηκε από το πρώτο ημίχρονο.

Η ομάδα μπήκε πολύ δυνατά και ορεξάτα και κατάφερε στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου να είναι μπροστά στο σκορ με 6-22. Η πολύ καλή εμφάνιση συνεχίστηκε και στη δεύτερη περίοδο έτσι το ημίχρονο έκλεισε με 22 πόντους διαφορά στο 12-34.

Αυτό έδωσε και την ευκαιρία στο κόουτς να δώσει χρόνο σε όλες τις παίκτριες της ομάδας και να βγάλει τα συμπεράσματα του.

Μπράβο σε όλα τα κορίτσια. Συνεχίζουμε δυνατά και πειθαρχημένα.

Επόμενο ματς εκτός έδρας, το ερχόμενο Σάββατο με τον Α.Ο.Αραδίππου.

Περίοδοι: 6-22, 12-34 (6-12), 27-44 (15-10), 39-52 (12-8)

ΕΘΑ (Παντελής Σπηλιάς): Θεοδοσίου 4, Ιωάννου 22, Χριστοφόρου 8, Κυπριανού Α 4, Κινάνη 6, Παπαγιάννη 6, Πασχαλίδου, Χατζηπιερή, Παπαδοπούλου 2, Μιλτιάδους, Χανδριώτη.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U18 2016-2017

Α' ΦΑΣΗ - Β' ΟΜΙΛΟΣ

ΕΘΑ ΕΓΚΩΜΗΣ
ΑΠΟΕΛ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ
YOUTH STARS
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΓΡΟΥ
ΕΝΑΔ

ΑΓΩΝΕΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ

Προημιτελικά (22/12/16)
ΖΗΝΩΝΑΣ - ΕΘΑ (52-53) yes


Ημιτελικά
Α.Ο.ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ - ΕΘΑ (33-56) yes


ΤΕΛΙΚΟΣ
ΕΝΑΔ - ΕΘΑ (43-47) yes

ΑΓΩΝΕΣ ΕΠΙΛΕΚΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

1η Αγωνιστική (7/1/17)
ΕΘΑ - ΖΗΝΩΝΑΣ (47-41) yes


2η Αγωνιστική (14/1/17)
ΕΘΑ - Α.Ο.ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ (58-47) yes


3η Αγωνιστική (21/1/17)
ΑΠΟΠ - ΕΘΑ (58-41)


4η Αγωνιστική (28/1/17)
ΕΘΑ - ΕΝΑΔ (29-50)


5η Αγωνιστική (4/2/17)
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ - ΕΘΑ (39-52) yes


6η Αγωνιστική (11/2/17)
Α.Ο.ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ - ΕΘΑ (34-68) yes


7η Αγωνιστική (22/2/17)
ΕΘΑ - ΑΠΟΠ (51-45) yes


8η Αγωνιστική (4/3/17)
ΕΝΑΔ - ΕΘΑ (48-38)


9η Αγωνιστική (11/3/17)
ΕΘΑ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (47-38) yes


10η Αγωνιστική (18/3/17)
ΖΗΝΩΝΑΣ - ΕΘΑ (60-46)


Ημιτελική Φάση - 1ος Αγώνας (8/4/17)
ΑΠΟΠ - ΕΘΑ (52-36)


Ημιτελική Φάση - 2ος Αγώνας (12/4/17)
ΕΘΑ - ΑΠΟΠ (43-45)

ΑΓΩΝΕΣ Α' ΦΑΣΗΣ (8-2)

1η Αγωνιστική (8/10/16)

ΕΘΑ - YOUTH STARS (65-26) yes


2η Αγωνιστική (15/10/16)

ΕΝΑΔ - ΕΘΑ (72-41)


3η Αγωνιστική (22/10/16)

ΕΘΑ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΓΡΟΥ (20-0) yes


4η Αγωνιστική (29/10/16)

ΕΘΑ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ (20-0) yes


5η Αγωνιστική (5/11/16)

ΑΠΟΕΛ - ΕΘΑ (35-62) yes


6η Αγωνιστική (12/11/16)

ΕΘΑ - ΕΝΑΔ (27-56)


7η Αγωνιστική (19/11/16)

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΓΡΟΥ - ΕΘΑ (0-20) yes


8η Αγωνιστική (3/12/16)

ΚΕΡΑΥΝΟΣ - ΕΘΑ (0-20) yes


9η Αγωνιστική (10/12/16)

ΕΘΑ - ΑΠΟΕΛ (55-30) yes


10η Αγωνιστική (17/12/16)

YOUTH STARS - ΕΘΑ (40-53) yes

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ

U10
ΑΓΟΡΙΑ & ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΚΑΤΩ ΤΩΝ 10 ΕΤΩΝ

ΔΕΥΤΕΡΑ 17:30 - 18:30
(ΓΥΜ. ΕΓΚΩΜΗΣ)
ΤΡΙΤΗ 16:00 - 17:00
(ΓΥΜ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ)
ΠΕΜΠΤΗ 16:00 - 17:00
(ΓΥΜ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ)

U12
ΑΓΟΡΙΑ & ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΚΑΤΩ ΤΩΝ 12 ΕΤΩΝ

ΤΡΙΤΗ 15:00 - 16:00
(ΓΥΜ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ)
ΤΕΤΑΡΤΗ 17:30 - 18:30
(ΓΥΜ. ΕΓΚΩΜΗΣ)
ΠΕΜΠΤΗ 15:00 - 16:00
(ΓΥΜ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17:30 - 18:30
(ΓΥΜ. ΕΓΚΩΜΗΣ)

top