Πολύ καλή παρουσία ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο για την ομάδα μας στη Λεμεσό,η οποία όμως έχασε από την αήττητη και πρωτοπόρο ΑΕΛ με 94-66. Η ομάδα μας μπήκε χαλαρά στο παιχνίδι και έμεινε πίσω στο σκορ με 11-0. Σιγά σιγά βρήκε τα πατήματα της και έκανε την αντεπίθεση της με αποτέλεσμα κατά τη δεύτερη περίοδο να φέρει το παιχνίδι στα ίσα στο 28-28.

Σ' εκείνο το διάστημα η ΑΕΛ κατάφερε και ξέφυγε στο σκορ με συνεχόμενα τρίποντα με τη διαφορά να φεύγει στο 50-37 στο ημίχρονο.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, η ομάδα μας προσπάθησε να πλησιάσει στο σκορ αλλά η ευστοχία των γαλαζοκιτρίνων της Λεμεσού δεν της άφησε περιθώρια.

Κρατάμε την πολύ καλή παρουσία απέναντι σε μια γεμάτη ομάδα με πολλές επιλογές και συνεχίζουμε την πορεία μας στο Πρωτάθλημα με ψηλά το κεφάλι.

Επόμενος αντίπαλος η Ανόρθωση εντός έδρας, σε ένα ματς το οποίο η ομάδα έχει ως στόχο όπως πάντα τη νίκη. Να θυμίσουμε ότι στον πρώτο γύρο στην έδρα της Κυρίας στη Λεμεσό, οι γυναίκες μας έχασαν στις λεπτομέρειες με 2 πόντους.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-20, 50-37 (26-17), 75-53 (25-16), 94-66 (19-13)

ΑΕΛ (Γιώργος Παλάλας): Παπαδούρη 9 (1), Σ. Κόνιαλη 24 (1), Στυλιανίδη 8 (2), Κυριάκου 5 (1), Όρλοβιτς 6, Μαυρουδή 2, Αντωνίου, Ντιν 30 (4), Καλλή 8, Μιχαήλ, Κ. Κονιάλη 2

ΕΘΑ (Παρασκευή Γεωργίου): Κυπριανού 3 (1), Νικηφόρου, Ιγνατίου 6 (2), Ακαθιώτη, Τόμπκινς 31 (4), Κατσούρη 1, Θεοδοσίου 19, Μύθιλλου 6