Σπουδαία εμφάνιση από την ομάδα μας στη Λεμεσό απέναντι στην Ανόρθωση. Οι Γυναίκες μας δεν τα κατάφεραν να φύγουν με τη νίκη, σε ένα ματς στο οποίο πραγματικά έκαναν μια καταπληκτική εμφάνιση.

Η ΕΘΑ μπήκε λίγο μουδιασμένα στα πρώτα λεπτά του αγώνα αλλά στην πορεία και μέχρι το τέλος του ημιχρόνου ανέβασε στροφές και έτρεξε το γήπεδο δημιουργώντας πολλά προβλήματα στις γηπεδούχες.

Η ήττα με δύο πόντους (67-65) μας αφήνει σίγουρα μια απογοήτευση αλλά αυτό που μένει μετά και την πολύ καλή εμφάνιση που είχαμε την περασμένη βδομάδα επί της ΑΕΛ στη Λευκωσία είναι ότι η ομάδα αρχίζει και βρίσκει ρυθμό, δένει σαν ομάδα και μπορεί να κάνει πολλά πράγματα στο γήπεδο.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:  19-13, 31-35, 53-43, 67-65

Ανόρθωση Αμμοχώστου (Άριστος Αρίστου): Μενελάου 12 (2), Πάγκαλος 18, Ράτζα 15 (1), Γεωργίου, Μακλούρ 18, Πιττάκα 2, Κωνσταντίνου 2

ΕΘΑ (Σκεύη Γεωργίου): Κυπριανού 12 (1), Ιγνατίου 12 (2), Τόμπκινς 14, Θεοδοσίου 26 (2), Μύθιλλου, Ακαθιώτη, Σπυρίδου 1