rss feedfacebooktwitter

fiba europe

ΓΥΝΑΙΚΕΣ U16 - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΠΙΛΕΚΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Θ.ΟμάδαΑ.Ν.Η.M.Υ.Κ.Π.Β.
1 Κεραυνός Στροβόλου 7610396290013
2 Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα 6600355254012
3 Ανόρθωση Αμμοχώστου 6420297251010
4 Youth Stars 6420314218010
5 ΕΘΑ Έγκωμης 7340395400010
6 ΑΠΟΠ Πάφου 725031137709
7 Αχιλλέας Καϊμακλίου 615022533207
8 ΑΤΛΑΝΤΑΣ 707020737807

 

vonpende

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Απόδρασαν από τη Λεμεσό με τη νίκη-πρόκριση(44-53) στην ημιτελική φάση οι Κορασίδες μας

2018-wu16-qf2

ΜΕ ΦΟΡΑ ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη (44-53) επί του Άρη πέτυχαν την Κυριακή 15/4/2018 οι Κορασίδες μας κάνοντας έτσι το 2-0 στη σειρά της Προημιτελικής φάσης και προκρίθηκαν στα ημιτελικά.

Ο αγώνας ήταν πολύ δυνατός και με μεγάλη ένταση αλλά η ομάδα μας παρουσιάστηκε πεισμωμένη και ουσιαστική στην τελική προσπάθεια παίρνοντας κεφάλι στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο μέρος και ειδικά στην τρίτη περίοδο, η ομάδα μας είχε ένα επιθετικό ξέσπασμα όπου σκόραρε είκοσι πόντους και πήρε πλήρως τα ηνία του αγώνα.

Ο Άρης πίεσε πολύ στην τέταρτη περίοδο προσπαθώντας για την ανατροπή αλλά αυτό δεν ήταν καθόλου εύκολο.

ΜΠΡΑΒΟ σε όλα τα κορίτσια που ήταν στη Λεμεσό. Τα έδωσαν όλα και στο τέλος ευχαριστήθηκαν την μεγάλη νίκη η οποία τις στέλνει στα ημιτελικά του Πρωταθήματος όπου αντίπαλος θα είναι ο Ζήνωνας.

Επόμενο ματς την ερχόμενη Κυριακή 22/4/2018 στη Λάρνακα. Η ομάδα που θα φτάσει πρώτη στις δύο νίκες περνά στην τελική φάση.

Περίοδοι: 11-11, 17-22 (6-11), 27-42 (10-20), 44-53 (17-11)

ΕΘΑ (Παντελής Σπηλιάς): Κυπριανού 32(1), Παναγή, Σεραφείμ 5, Λεοντιάδη 8(1), Αγγελή Περ 2, Αγγελή Παν, Πασχαλίδου 6, Γρηγοριάδη, Κάσινου, Κλεάνθους, Charlton, Προδρόμου.

ΑΓΩΝΕΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ U16 ΕΠΙΛΕΚΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

1η Αγωνιστική | 16/12/2019 | 12:00
 anorthosis    VS    etha-logo-llll
  55   54  

2η Αγωνιστική | 5/1/2019 | 12:00
etha-logo-llll    VS   apop-1
  69   48  

3η Αγωνιστική | 13/1/2019 | 19:00
axilleas-1   VS   etha-logo-llll
  46   61  

4η Αγωνιστική | 20/1/2019 | 14:00
atlantas   VS   etha-logo-llll
  35   48  

5η Αγωνιστική | 27/1/2019 | 16:00
etha-logo-llll    VS   zenon-1
  58   67  

6η Αγωνιστική | 3/2/2019 | 10:00
youth-1   VS   etha-logo-llll
  77   48  

7η Αγωνιστική | 10/2/2019 | 16:00
etha-logo-llll    VS   keravnos-1
  57   72  

8η Αγωνιστική | 17/2/2019 | 15:00
apop-1   VS   etha-logo-llll
  49   67  

9η Αγωνιστική | 24/2/2019 | ----
 etha-logo-llll   VS   axilleas-1 
  00   00  

10η Αγωνιστική | 3/3/2019 | ----
 etha-logo-llll   VS    atlantas
  00   00  

11η Αγωνιστική | 17/3/2019 | ----
 zenon-1   VS    etha-logo-llll
  00   00  

12η Αγωνιστική | 31/3/2019 | ----
 etha-logo-llll   VS    youth-1
  00   00  

13η Αγωνιστική | 7/4/2019 | ----
keravnos-1    VS    etha-logo-llll
  00   00  

14η Αγωνιστική | 14/4/2019 | ----
 etha-logo-llll   VS    anorthosis
  00   00  

academy-info

ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ U16

cup-sample1cup-sample1

cup-sample1cup-sample1

ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΛΕΚΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
2013-14, 2014-15, 2015-16, 2016-17

ΑΓΩΝΕΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ U16 ΠΡΩΤΗΣ ΦΑΣΗΣ

1η Αγωνιστική | 30/9/2018 | ----
     VS    
  00   00  

2η Αγωνιστική | 7/10/2018 | 12:00
etha-logo-llll    VS   zenon-1
  37   48  

3η Αγωνιστική | 14/10/2018 | 11:00
keravnos-1   VS   etha-logo-llll
  42   47  

4η Αγωνιστική | 21/10/2018 | 11:30
etha-logo-llll   VS   axilleas-1
  51   40  

5η Αγωνιστική | 26/10/2018 | 19:30
youth-1    VS   etha-logo-llll
  38   42  

6η Αγωνιστική | 4/11/2018 | 13:30
etha-logo-llll   VS   aek-1
  65   37  

7η Αγωνιστική | 11/11/2018 | ----
aradippoupng-1    VS   etha-logo-llll
  40   53  

8η Αγωνιστική | 18/11/2018 | 11:00
etha-logo-llll   VS   enad-1
  58   52  

9η Αγωνιστική | 25/11/2018 | 12:00
nba-bcjpg-1   VS   etha-logo-llll
  44   57  

top