rss feedfacebooktwitter

fiba europe

ΓΥΝΑΙΚΕΣ U16 - PLAY OFF

1ος Προημιτελικός 
2/5/2019 | 16:00
  2ος Προημιτελικός 
5/5/2019 | 16:00
       3ος Προημιτελικός
---- | ----
youth-1   VS   etha-logo-llll etha-logo-llll   VS   youth-1 youth-1   VS   etha-logo-llll
  49   25     16   46     00   00  



ΓΥΝΑΙΚΕΣ U16 - ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΠΙΛΕΚΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Θ.ΟμάδαΑ.Ν.Η.M.Υ.Κ.Π.Β.
1 Ζήνωνας Καλαθόσφαιρα 141400800567028
2 Κεραυνός Στροβόλου 141220773545026
3 Ανόρθωση Αμμοχώστου 14860700614022
4 Youth Stars 14860675581022
5 ΕΘΑ Έγκωμης 14 8 6 0 762 745 0 22
6 ΑΠΟΠ Πάφου 144100618746018
7 Αχιλλέας Καϊμακλίου 142120537778016
8 ΑΤΛΑΝΤΑΣ 140140489778014

vonpende

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Βαριά ήττα (26-44) από το Ζήνωνα για τις Κορασίδες μας

2018-wu16-1-12

ΒΑΡΙΑ ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΖΗΝΩΝΑ

Με πολλές απουσίες παρουσιάστηκε η ομάδα μας την Κυριακή 11/3/2018 απέναντι στο Ζήνωνα και έχασε άνετα με 26-44. Η ομάδα μας πάλεψε μόλις για ένα ημίχρονο αφού λόγω των τραυματισμών ο προπονητής δεν ήθελε να ρισκάρει και έδωσε ευκαιρία σε όλες τις παίκτριες.

Ο Ζήνωνας άρπαξε την ευκαιρία και κέρδισε τον αγώνα με άνεση. Η ομάδα θα πρέπει να ανασυντακτεί και να κερδίσει τους επόμενους δύο αγώνες με Άρη και ΑΠΟΠ για να διατηρήσει τη δεύτερη θέση η οποία θα δώσει χρόνο ξεκούρασης στις παίκτριες αλλά ταυτόχρονα και το πλεονέκτημα της έδρας στα ημιτελικά.

Επόμενο ματς, την ερχόμενη Κυριακή 18/3/2018 με τον Άρη εκτός έδρας.

Περίοδοι: 12-7, 16-17 (4-10), 19-34 (3-17), 26-44 (7-10)

ΕΘΑ (Παντελής Σπηλιάς): Κυπριανού 12(1), Αγγελή Περ 2, Γρηγοριάδη 6, Αγγελή Παν, Πασχαλίδου, Κλεάνθους 1, Νικολάου 1, Charlton 4, Κάσινου.

ΑΓΩΝΕΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ U16 ΕΠΙΛΕΚΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

1η Αγωνιστική | 16/12/2019 | 12:00
 anorthosis    VS    etha-logo-llll
  55   54  

2η Αγωνιστική | 5/1/2019 | 12:00
etha-logo-llll    VS   apop-1
  69   48  

3η Αγωνιστική | 13/1/2019 | 19:00
axilleas-1   VS   etha-logo-llll
  46   61  

4η Αγωνιστική | 20/1/2019 | 14:00
atlantas   VS   etha-logo-llll
  35   48  

5η Αγωνιστική | 27/1/2019 | 16:00
etha-logo-llll    VS   zenon-1
  58   67  

6η Αγωνιστική | 3/2/2019 | 10:00
youth-1   VS   etha-logo-llll
  77   48  

7η Αγωνιστική | 10/2/2019 | 16:00
etha-logo-llll    VS   keravnos-1
  57   72  

8η Αγωνιστική | 17/2/2019 | 15:00
apop-1   VS   etha-logo-llll
  49   67  

9η Αγωνιστική | 24/2/2019 | 16:00
 etha-logo-llll   VS   axilleas-1 
  62   41  

10η Αγωνιστική | 3/3/2019 | 12:00
 etha-logo-llll   VS    atlantas
  65   48  

11η Αγωνιστική | 17/3/2019 | 18:00
 zenon-1   VS    etha-logo-llll
  54   25  

12η Αγωνιστική | 31/3/2019 | 16:00
 etha-logo-llll   VS    youth-1
  71   57  

13η Αγωνιστική | 24/4/2019 | 18:45
keravnos-1    VS    etha-logo-llll
  53   26  

14η Αγωνιστική | 14/4/2019 | 12:30
 etha-logo-llll   VS    anorthosis
  51   46  

academy-info

ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ U16

cup-sample1cup-sample1

cup-sample1cup-sample1

ΔΕΥΤΕΡΑΘΛΗΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΕΠΙΛΕΚΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ
2013-14, 2014-15, 2015-16, 2016-17

ΑΓΩΝΕΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ U16 ΠΡΩΤΗΣ ΦΑΣΗΣ

1η Αγωνιστική | 30/9/2018 | ----
     VS    
  00   00  

2η Αγωνιστική | 7/10/2018 | 12:00
etha-logo-llll    VS   zenon-1
  37   48  

3η Αγωνιστική | 14/10/2018 | 11:00
keravnos-1   VS   etha-logo-llll
  42   47  

4η Αγωνιστική | 21/10/2018 | 11:30
etha-logo-llll   VS   axilleas-1
  51   40  

5η Αγωνιστική | 26/10/2018 | 19:30
youth-1    VS   etha-logo-llll
  38   42  

6η Αγωνιστική | 4/11/2018 | 13:30
etha-logo-llll   VS   aek-1
  65   37  

7η Αγωνιστική | 11/11/2018 | ----
aradippoupng-1    VS   etha-logo-llll
  40   53  

8η Αγωνιστική | 18/11/2018 | 11:00
etha-logo-llll   VS   enad-1
  58   52  

9η Αγωνιστική | 25/11/2018 | 12:00
nba-bcjpg-1   VS   etha-logo-llll
  44   57  

top