greekenglishrss feedfacebooktwitter

fiba europe

ΓΥΝΑΙΚΕΣ U14

21 Μαΐου 2017

Σε τρίτο τελικό θα κριθεί το Πρωτάθλημα Παγκορασίδων!

2016-wu14-2

ΘΑ ΚΡΙΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΜΑΣ

Δεν τα κατάφεραν οι Παγκορασίδες μας το απόγευμα του Σαββάτου 20/5/2017 αφού έχασαν από τον Κεραυνό στο Στρόβολο με 39-31 με τη σειρά των τελικών να πηγαίνει σε τρίτο παιχνίδι.

Η ομάδα μας ξεκίνησε καταπληκτικά τον αγώνα παίρνοντας το προβάδισμα με 0-6 αλλά κάπου εκεί χάθηκαν τα μαρκαρίσματα και ο Κεραυνός έβαλε συνεχόμενα εύκολα καλάθια. Αυτό επηρέασε την ομάδα και η διαφορά στο σκορ ανέβηκε στο 26-17 με το τέλος του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος τα κορίτσια μας προσπάθησαν, μείωσαν το σκορ αλλά η ευστοχία του Κεραυνού δεν άφησε τελικά περιθώρια στην ομάδα να διεκδικήσει το ματς.

Μπράβο σε όλα τα κορίτσια! Η σειρά των τελικών επιστρέφει στην έδρα μας και θα πρέπει να αντιμετωπίσουμε το παιχνίδι με κάθε σοβαρότητα.

Συνεχίζουμε σοβαρά στις προπονήσεις και πειθαρχημένα! ΠΑΜΕ ΕΘΑ!

Περίοδοι: 16-10, 26-17 (10-7), 31-22 (5-5), 39-31 (8-9)

ΕΘΑ (Παντελής Σπηλιάς): Κυπριανού 22, Αγγελή 2, Λεοντιάδη 1, Σεραφείμ 1, Πασχαλίδου, Παναγή 2, Κλεάνθους 3, Μαυρογένη, Γρηγοριάδη, Κάσινου.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U14 2016-2017

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΘΑ ΕΓΚΩΜΗΣ
YOUTH STARS
ΑΕΚ
ΚΕΡΑΥΝΟΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΙΜΑΚΛΙΟΥ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ
ΖΗΝΩΝΑΣ

 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ

ΓΥΝΑΙΚΕΣ U14 (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ)
Ημερομηνία: Σάββατο, 27 Μαΐου 2017
Ώρα: 4.00μμ

Αγωνιστική: Τελική Φάση - 3ος Αγώνας
Πρωτάθλημα: Επίλεκτη Κατηγορία Γυναικών U14
Αγώνας: ΕΘΑ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ
Γήπεδο: Αίθ. Ευάγγελος Φλωράκης

ΑΓΩΝΕΣ Β' ΦΑΣΗΣ (ΠΛΕΙ-ΟΦ)

Προημιτελική Φάση - 1ος Αγώνας
ΕΘΑ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ (39-16) yes


Προημιτελική Φάση - 2ος Αγώνας
ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΕΘΑ (13-34) yes


Ημιτελική Φάση - 1ος Αγώνας
ΕΘΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ (42-18) yes


Ημιτελική Φάση - 2ος Αγώνας
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΕΘΑ (17-39) yes

ΑΓΩΝΕΣ ΕΠΙΛΕΚΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

1η Αγωνιστική (26/11/2016)
ΕΘΑ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ (33-31) yes


2η Αγωνιστική (3/12/2016)
ΑΝΟΡΘΩΣΗ - ΕΘΑ (21-43) yes


3η Αγωνιστική (10/12/2016)
ΕΘΑ - ΖΗΝΩΝΑΣ (50-27) yes


4η Αγωνιστική (4/1/2017)
ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΕΘΑ (22-38) yes


5η Αγωνιστική (7/1/2017)
ΕΘΑ - ΑΕΚ (45-21) yes


6η Αγωνιστική (14/1/2017)
YOUTH STARS - ΕΘΑ (17-43) yes


7η Αγωνιστική (21/1/2017)
ΕΘΑ - ΑΠΟΛΛΩΝ (46-22) yes


8η Αγωνιστική (28/1/2017)
ΕΘΑ - ΑΝΟΡΘΩΣΗ (49-33) yes


9η Αγωνιστική (4/2/2017)
ΖΗΝΩΝΑΣ - ΕΘΑ (30-36) yes


10η Αγωνιστική (11/2/2017)
ΕΘΑ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ (35-23) yes


11η Αγωνιστική (18/2/2017)
ΑΕΚ - ΕΘΑ (18-28) yes


12η Αγωνιστική (4/3/2017)
ΕΘΑ - YOUTH STARS (50-30) yes


13η Αγωνιστική (11/3/2017)
ΑΠΟΛΛΩΝ - ΕΘΑ (29-41) yes


14η Αγωνιστική (18/3/2017)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ - ΕΘΑ (43-17)

a7  a8 

ΑΓΩΝΕΣ Α' ΦΑΣΗΣ

1η Αγωνιστική (8/10/16)
ΕΘΑ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. (39-16) yes


2η Αγωνιστική (15/10/16)
ΚΕΡΑΥΝΟΣ - ΕΘΑ (34-37) yes


3η Αγωνιστική (22/10/16)
ΕΘΑ - ΕΝΑΔ (31-14) yes


4η Αγωνιστική (29/10/16)
ΑΠΟΕΛ - ΕΘΑ (0-20) yes


5η Αγωνιστική (5/11/16)
ΡΕΠΟ


6η Αγωνιστική (12/11/16)
ΕΘΑ - ΝΒΑ B.C. (26-46)


7η Αγωνιστική (19/11/16)
YOUTH STARS - ΕΘΑ (24-48) yes

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U14 2016-2017

Α' ΦΑΣΗ - Β' ΟΜΙΛΟΣ

ΕΘΑ ΕΓΚΩΜΗΣ
ΑΠΟΕΛ

ΚΕΡΑΥΝΟΣ
ΝΒΑ B.C.
ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΙΜΑΚΛΙΟΥ
YOUTH STARS
ΕΝΑΔ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ

U10
ΑΓΟΡΙΑ & ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΚΑΤΩ ΤΩΝ 10 ΕΤΩΝ

ΔΕΥΤΕΡΑ 17:30 - 18:30
(ΓΥΜ. ΕΓΚΩΜΗΣ)
ΤΡΙΤΗ 16:00 - 17:00
(ΓΥΜ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ)
ΠΕΜΠΤΗ 16:00 - 17:00
(ΓΥΜ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ)

U12
ΑΓΟΡΙΑ & ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΚΑΤΩ ΤΩΝ 12 ΕΤΩΝ

ΤΡΙΤΗ 15:00 - 16:00
(ΓΥΜ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ)
ΤΕΤΑΡΤΗ 17:30 - 18:30
(ΓΥΜ. ΕΓΚΩΜΗΣ)
ΠΕΜΠΤΗ 15:00 - 16:00
(ΓΥΜ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17:30 - 18:30
(ΓΥΜ. ΕΓΚΩΜΗΣ)

top