greekenglishrss feedfacebooktwitter

fiba europe

Συνέχισαν με νίκη (69-42) οι Παίδες... αυτή τη φορά επί του Α.Ο.Αραδίππου

2016-mu16-2

ΔΕΥΤΕΡΗ ΝΙΚΗ

Δύο στα δύο για τους Παίδες μας το απόγευμα της Κυριακής 16/10/2016. Τα αγόρια μας κέρδισαν με 69-42 τον Α.Ο.Αραδίππου και μετά την εκτός έδρας νίκη επί του Ονήσιλλου στη Σωτήρα την πρώτη αγωνιστική συνεχίζουν αήττητοι στον Β' Όμιλο του Πρωταθλήματος.

Στην επόμενη αγωνιστική, η ομάδα μας εκστρατεύει στην Αγλαντζιά για ένα πολύ δύσκολο ματς απέναντι στον Όλυμπο. Με νίκη σε αυτό το ματς κτυπάει την πόρτα της Επίλεκτης Κατηγορίας.

Καλή επιτυχία. Όλοι κοντά στην ομάδα!

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U16 2016-2017

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΘΑ ΕΓΚΩΜΗΣ
ΑΕΚ
ΖΗΝΩΝΑΣ
YOUTH STARS
ΚΕΡΑΥΝΟΣ
ΑΤΛΑΝΤΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.

 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ

ΑΓΩΝΕΣ ΕΠΙΛΕΚΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Α' ΓΥΡΟΣ
1η Αγωνιστική

ΑΤΛΑΝΤΑΣ - ΕΘΑ (56-45)


2η Αγωνιστική
ΕΘΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ (45-43) yes


3η Αγωνιστική
YOUTH STARS - ΕΘΑ (59-56) 


4η Αγωνιστική
ΕΘΑ - AEK (45-73)


5η Αγωνιστική
ΚΕΡΑΥΝΟΣ - ΕΘΑ (40-52) yes


6η Αγωνιστική
ΕΘΑ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. (42-39) yes


7η Αγωνιστική
ΖΗΝΩΝΑΣ - ΕΘΑ (55-42)


8η Αγωνιστική
ΑΣΤΕΡΑΣ - ΕΘΑ (52-49)


9η Αγωνιστική
ΕΘΑ - YOUTH STARS (37-38)


10η Αγωνιστική
ΑΕΚ - ΕΘΑ (73-56)


11η Αγωνιστική
ΕΘΑ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ (32-58)


12η Αγωνιστική
ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΕΘΑ (56-33)


13η Αγωνιστική
ΕΘΑ - ΖΗΝΩΝΑΣ (55-77)


14η Αγωνιστική
ΕΘΑ - ΑΤΛΑΝΤΑΣ (83-44) yes


Προημιτελική Φάση - 1ος Αγώνας
ΚΕΡΑΥΝΟΣ - ΕΘΑ (72-40)


Προημιτελική Φάση - 2ος Αγώνας
ΕΘΑ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ (32-55)

ΑΓΩΝΕΣ Α' ΦΑΣΗΣ

1η Αγωνιστική (9/10/16)
ΟΝΗΣΙΛΛΟΣ - ΕΘΑ (41-84) yes


2η Αγωνιστική (16/10/16)
ΕΘΑ - Α.Ο.ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ (69-42) yes


3η Αγωνιστική (23/10/16)
ΟΛΥΜΠΟΣ - ΕΘΑ (62-49) 


4η Αγωνιστική (30/10/16)
ΕΘΑ - ΑΕΚ (73-50) yes


5η Αγωνιστική (6/11/16)
ΖΗΝΩΝΑΣ - ΕΘΑ (82-58)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ

U10
ΑΓΟΡΙΑ & ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΚΑΤΩ ΤΩΝ 10 ΕΤΩΝ

ΔΕΥΤΕΡΑ 17:30 - 18:30
(ΓΥΜ. ΕΓΚΩΜΗΣ)
ΤΡΙΤΗ 16:00 - 17:00
(ΓΥΜ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ)
ΠΕΜΠΤΗ 16:00 - 17:00
(ΓΥΜ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ)

U12
ΑΓΟΡΙΑ & ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΚΑΤΩ ΤΩΝ 12 ΕΤΩΝ

ΤΡΙΤΗ 15:00 - 16:00
(ΓΥΜ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ)
ΤΕΤΑΡΤΗ 17:30 - 18:30
(ΓΥΜ. ΕΓΚΩΜΗΣ)
ΠΕΜΠΤΗ 15:00 - 16:00
(ΓΥΜ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17:30 - 18:30
(ΓΥΜ. ΕΓΚΩΜΗΣ)

top