greekenglishrss feedfacebooktwitter

fiba europe

Καθαρή νίκη (61-47) και 1-0 στη σειρά της ημιτελικής φάσης για τους Παίδες μας

etha-paides-2015-1

ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ

Μετά από μια πολύ καλή εμφάνιση την Κυριακή 15/5/2016, οι Παίδες μας, έκαναν το πρώτο βήμα για πρόκριση στον τελικό του Περιφερειακού Πρωταθλήματος Κ16 κερδίζοντας στον πρώτο αγώνα για την ημιτελική φάση, την ομάδα MJ Basket Plus με 61-47.

Επόμενος αγώνας, την Τρίτη 17/5/2016 στις 6μμ στη Λεμεσό. Η ομάδα μας θα πάει στη Λεμεσό με στόχο τη νίκη και το 2-0 στη σειρά για να προκριθεί στην τελική φάση του Πρωταθλήματος.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ U16 2016-2017

ΕΠΙΛΕΚΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

ΕΘΑ ΕΓΚΩΜΗΣ
ΑΕΚ
ΖΗΝΩΝΑΣ
YOUTH STARS
ΚΕΡΑΥΝΟΣ
ΑΤΛΑΝΤΑΣ
ΑΣΤΕΡΑΣ
ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ.

 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ

ΑΓΩΝΕΣ ΕΠΙΛΕΚΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

Α' ΓΥΡΟΣ
1η Αγωνιστική

ΑΤΛΑΝΤΑΣ - ΕΘΑ (56-45)


2η Αγωνιστική
ΕΘΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ (45-43) yes


3η Αγωνιστική
YOUTH STARS - ΕΘΑ (59-56) 


4η Αγωνιστική
ΕΘΑ - AEK (45-73)


5η Αγωνιστική
ΚΕΡΑΥΝΟΣ - ΕΘΑ (40-52) yes


6η Αγωνιστική
ΕΘΑ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. (42-39) yes


7η Αγωνιστική
ΖΗΝΩΝΑΣ - ΕΘΑ (55-42)


8η Αγωνιστική
ΑΣΤΕΡΑΣ - ΕΘΑ (52-49)


9η Αγωνιστική
ΕΘΑ - YOUTH STARS (37-38)


10η Αγωνιστική
ΑΕΚ - ΕΘΑ (73-56)


11η Αγωνιστική
ΕΘΑ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ (32-58)


12η Αγωνιστική
ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΕΘΑ (56-33)


13η Αγωνιστική
ΕΘΑ - ΖΗΝΩΝΑΣ (55-77)


14η Αγωνιστική
ΕΘΑ - ΑΤΛΑΝΤΑΣ (83-44) yes


Προημιτελική Φάση - 1ος Αγώνας
ΚΕΡΑΥΝΟΣ - ΕΘΑ (72-40)


Προημιτελική Φάση - 2ος Αγώνας
ΕΘΑ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ (32-55)

ΑΓΩΝΕΣ Α' ΦΑΣΗΣ

1η Αγωνιστική (9/10/16)
ΟΝΗΣΙΛΛΟΣ - ΕΘΑ (41-84) yes


2η Αγωνιστική (16/10/16)
ΕΘΑ - Α.Ο.ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ (69-42) yes


3η Αγωνιστική (23/10/16)
ΟΛΥΜΠΟΣ - ΕΘΑ (62-49) 


4η Αγωνιστική (30/10/16)
ΕΘΑ - ΑΕΚ (73-50) yes


5η Αγωνιστική (6/11/16)
ΖΗΝΩΝΑΣ - ΕΘΑ (82-58)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΩΝ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ

U10
ΑΓΟΡΙΑ & ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΚΑΤΩ ΤΩΝ 10 ΕΤΩΝ

ΔΕΥΤΕΡΑ 17:30 - 18:30
(ΓΥΜ. ΕΓΚΩΜΗΣ)
ΤΡΙΤΗ 16:00 - 17:00
(ΓΥΜ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ)
ΠΕΜΠΤΗ 16:00 - 17:00
(ΓΥΜ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ)

U12
ΑΓΟΡΙΑ & ΚΟΡΙΤΣΙΑ
ΚΑΤΩ ΤΩΝ 12 ΕΤΩΝ

ΤΡΙΤΗ 15:00 - 16:00
(ΓΥΜ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ)
ΤΕΤΑΡΤΗ 17:30 - 18:30
(ΓΥΜ. ΕΓΚΩΜΗΣ)
ΠΕΜΠΤΗ 15:00 - 16:00
(ΓΥΜ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΤΙΣΣΑΣ)
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 17:30 - 18:30
(ΓΥΜ. ΕΓΚΩΜΗΣ)

top